fredag 12. juli | Friday 12 July
13:00
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
19:30
Daniel Ross (g), Anders Vase Yde (drm), Anna Bak Jessen (k, synth), Sofus Jul Möglich (b)
21:00
125
Bobo Moreno (voc)
Tommaso Perazzo (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
lørdag 13. juli | Saturday 13 July
13:00
Christian Vuust (sax), Frederik Vuust (p + voc), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
15:00
Jens Klüver t-sax
Esben Tjalve k
Torben Bjørnskov b
15:30
Elvira Lundstedt, (voc), Teis Ortved (t-sax), Gustav Stefansson (g), Arvid Bärtås (p), August Bergvall (b), Elis Comén (drm)
16:00
Christian Holm (sax), Samuel Kiel (b), Gustav Hagelskjær (drm)
20:00
100
Johannes Gammelgaard (sax), Erik Kimestad (trp), Vilhelm Bromander (b), Arild Wahl (drm), Mikko Innanen (sax)
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Kristoffer Lysgaard - drm
21:00
125
Bobo Moreno (voc)
Tommaso Perazzo (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
21:00
120
Frederik Engell (t-sax), Michaela Turcerová (a-sax), Carlo Becker (trp), Rafał Różalski (b), Sune Sunesen (key), Simon Forchhammer (drm)
søndag 14. juli | Sunday 14 July
15:00
120
Gustaf Ljunggren (g, sax,p) Emil de Waal (drm) Emil Otto (voc. p) Filt Kristensen (t-sax, cl, fl) Gunnar Lautrup (tp, flh, trb) Kurt Frimodt (key.p) Jørgen Nielsen (b)
15:00
Brandon Suarez (sax), Ebba Dankel (p), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)
16:00
60
Gustav Hagelskjær (drm), Harald Hagelskjær (b-), Lasse Damsgaard Andersen (a-sax)
17:00
50
Adrián Filip(SK)-bass
Pasquale Rinaldi(IT)-piano
Carl Lindegård Jensen-drums
20:00
Jens Klüver t-sax & s-sax
Martin Vollertsen p
Thorbjørn Stefansson b
John Riddell drm
mandag 15. juli | Monday 15 July
13:00
Ebba Dankel (voc + p), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
15:00
Jakob Astrup (G), Julius Gawlik (t-sax), Thorbjørn Stefansson (b), Marius Wankel (drm)
15:30
120
Gustaf Ljunggren (g/trp/sax/p), Emil de Waal (drm/elektronik), Viktoria Søndergaard (vib), Alberte Svenningsen (sax)
15:30
40
Mark Hurrell - Saxophone, Anne-Sofie Østergaard - Dance, Iina Johanson - Voice, Philip Akrofi - Double Bass
16:00
Yonatan Hes - saxophone & komposition (FR)
Jascha Briand - guitar (DK)
Liam Elion - double bass (IL)
Steven Moser - drums (AU)
20:00
75
Vingborg/Valencia er: Hannah Vingborg Eklund (Klaver), Christian Valencia (Guitar), Emil Lund (Bas) & Lasse Wagner (Trommer).
20:00
75
Uffe Steen (g)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
100
Susana Santos Silva (trp)
Simon Toldam (p, key)
Kumiko Takara (vib, perc)
Mark Solborg (g)
Yasuhiro Yoshigaki (d, perc)
tirsdag 16. juli | Tuesday 16 July
13:00
Tommaso Perrazo (p), Peter Dahlgren (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
13:00
Christian Holm (Saxefon)
Samuel Kiel (Contrabass)
Gustav Hagelskjær (Trommer)
14:00
Mathias Rønning Pedersen and Marie Smith Jørgensen (a-sax), Valdemar Juel Enemærke and Victor Svarer Thingholm (t-sax), Jenny Raunsmed Peitersen (b-sax), Robert Schultz, Mette Sonne Friis, Jakob Bjørn and Maja Elsholm Blichfeldt (trb), Toke Eggers Rossau, Steffen Brøns Nielsen, Elinor Storgaard Bonfils and Elias Overgaard Hansen (trp), Emil Kjær Bødker (p), Jens Brunsgaard Krogh (b), Christian Valencia Møller-Nielsen (g), Jeppe Madsen (drm), Benedikt Hansen and Signe Barsøe Sørensen (voc), Alberte Kvium and Theresa Lindved (cond)
15:00
Andreas Toftemark (sax), Emil Norman (drm), TBA (p), TBA (b)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano),Pojken Flensborg (piano),Special Guest (piano)
19:00
Rasmus Bak (g), Tobias Stjernholm (voc/trp), Jeppe Abildgaard (b), Martin Vollertsen (p), Rune Kragh (perc/acc), Tobias Granum (drm)
19:30
Nikolaj Bangsgaard (drm), David Truilo (a-sax), Miles Mindlin (g), TBA (b)
20:00
75
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
60
Yonatan Hes (sax), Jascha Briand (g), Liam Elion (b-), Steven Moser (drm)
20:00
75
Oscar Ployart - klaver
William Mannerland - bas
Karl Seyer - trommer
TBA - blæser
onsdag 17. juli | Wednesday 17 July
15:30
Jakob Ottarson (t-sax), Philip Akrofi (b), Gustav Hagelskjær, (drm)
16:00
100
Mads Bærentzen (piano)
Morten Ramsbøl (bas)
Kristian Leth (trommer)
16:00
Trommer: Steven Moser (AU)
Bas: Chris Sergeant (UK)
Guitar: Victor Vollmer (DE)
Guitar: Mads Riis (DK)
Trp: Paolo de Jesus Maido (DK)
Sax: Mads Lundh (DK)
18:30
75
David Truilo, sax
Miles Mindlin, g
Hilda Nordkvist, b
Nikolaj Bangsgaard, drm
20:00
100
Mathias Heise (hca)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
75
LINE UP: Yonatan Hes - saxophone & komposition -Jascha Briand - guitar Liam Elion - double bass - Steven Moser - drums
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Jesper Bo Knudsen - drm
22:00
Pojken Flensborg (p), Hans Mydtskov (sax), Torben Bjørnskov (b)
torsdag 18. juli | Thursday 18 July
13:00
Viktoria Søndergaard (vib), Jakob Sørensen (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
13:00
Martin Rüssell Kaufmann (Keys)
John Riddell (Trommer)
Kristoffer Gori Verdoner (Guitar)
15:00
David Truilo (sax), Miles Mindlin (g), Hilda Nordkvist (b), Nikolaj Bangsgaard (drm)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano)
Pojken Flensborg (piano)
Rasmus Sørensen (piano)
16:00
Veronica Mortensen (voc), Henrik Gunde (p), Peter Vuust (b)
16:00
70
Paolo de Jesus Maido (trp), Mads Lundh (sax), Steven Moser (drm), Chris Sergeant (b), Victor Vollmer (gtr), Mads Riis (gtr)
19:30
Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)
20:00
100
Brandon Suarez (sax)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:00
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
20:00
Jens Klüver t-sax & S-Sax
Esben Tjalve p
Thorbjørn Stefansson b
22:30
Modu Traore (ML) vox, perc
Mikas Bøgh Olesen (DK) guitar, bass
Jon Døssing Bendixen (DK) keys, bass
Jakob De Place (DK) drums
fredag 19. juli | Friday 19 July
12:00
Janni Lavsen - Vocal
Ole Hermansen - Piano
Garo Kertesz - Drums
Jesper Carlsen - Bass
Storm Kleist - Trombone / Trumpet
13:00
Mathias Heise (hca), Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b)
15:00
Asger Nissen (sax), Thorbjørn Stefansson (b), Ivars Arutyunyan (drm)
16:00
James Loveless (voc), Uffe Steen (g), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano)
Pojken Flensborg (piano)
Rasmus Sørensen (piano)
18:00
Thomas Occhionero (sax), Jakob Nissen (keys), Jakob Jakobsen (b), Christoffer Skovhus (drm)
19:30
Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:30
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
21:00
150
Laurits Møberg (g, el-), Anna Prinds (voc), Jakob Marker (drm), Martine Bak Toldam (key), Elias H. P. (b)
21:00
100
Mathias Heise (hca)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
22:30
Mark Hurrell (Saxophone), Pasquale Rinaldi (Piano), Phillip Akrofi (Double Bass), Hans Kristian Knold (Drums)
lørdag 20. juli | Saturday 20 July
13:00
The Best Thing Since Sliced Bread
Koncerten er aflyst!
Isak Ingvarsson (sax), Johannes Elnan (b), Malte Wibell (drm)
13:00
Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b), Morten Lund (drm)
15:00
Jens Klüver t-sax
Esben Tjalve k
Torben Bjørnskov b
15:30
Thomas Munk-Petersen (b), Stig Halskov (drm), Thomas Fryland (trp), Eyal Lovett (p)
18:00
65
Jakob Astrup: Guitar, Komposition
Asger Nissen: Alt-Saxofon
Thorbjørn Stefansson: Kontrabas
Marius Wankel: Trommer
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:00
75
Brandon Suarez (sax), Pelle Von Bülow (g), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)
21:00
120
Jeppe Lavsen (g), Adrian Christensen (b), Malthe Jepsen (key), Frederik Bülow (drm)
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Kristoffer Lysgaard - drm
23:00
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)