11
I
20
JU
LI
20
25

Photo: Piano Værkstedet

3 X Piano - Bærentzen, Esbjerg & Flensborg (DK)

16:00

Swingin and bobbin
75
Mads Bærentzen (p), Hans Esbjerg (p), Pojken Flensborg (p)

Piano-koncert i intime rammer

Hvem kunne ikke tænke sig at blive akkompagneret til fællessang af hele tre pianister på én gang? Det er, hvad der bliver mulighed for i år, når 3 x Piano nok engang løber af stablen i de intime rammer i klaverbutikken.

For 22. gang slår Pianoværkstedet atter dørene op for de tre pianister Mads Bærentzen, Hans Esbjerg og Pojken Flensborg, der atter vil tage plads ved hvert sit flygel og musicere med udgangspunkt i nogle danske sange, amerikanske standards samt enkelte kompositoriske overraskelser fra egen hånd.

Som noget nyt i år vil de tre herrer invitere publikum til at medvirke i form af fælles sang i butikken, og vi håber meget, I har lyst til at lægge vejen forbi og tage del i de musikalske festligheder. 


Se mere her #1


Se mere her #2


Se mere her #3


Arrangør
Piano Værkstedet
86 12 26 25
Billetinfo
Entré 75 kr.
Billetter købes ved indgangen.

Aarhus Jazz Festival

Godsbanen, Skovgaardsgade 3

DK-8000 Aarhus C