fredag 12. juli | Friday 12 July
13:00
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
16:00
Jesper Riis (trp), Mark Chemnitz (keys), Henrik Møller (b), Eddi Jarl (drm) Jonathan Huber ( US keys )
17:00
75
Carlo Dayyani Guldborg (gtr), Seth Sjöström (bas), Steven Moser (drm)
19:00
100
Jascha Briand (gtr), Liam Elion (bas), Steven Moser (drm), Yo Hes (sax)
19:30
Daniel Ross (g), Anders Vase Yde (drm), Anna Bak Jessen (k, synth), Sofus Jul Möglich (b)
20:00
Al Agami (voc), Uffe Steen (g) Mark Chemnitz ( keys/vocal ) Henrik Møller ( bas ) Eddi Jarl ( Drums ) Jonathan Huber ( keys )
21:00
125
Bobo Moreno (voc)
Tommaso Perazzo (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
lørdag 13. juli | Saturday 13 July
13:00
Christian Vuust (sax), Frederik Vuust (p + voc), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
13:00
Jacob Venndt (b, hca, and much moore), Mark Chemnitz (p), Jens Kristian Dam ( Drums ) Jonathan Huber ( keys )
15:00
Jens Klüver t-sax
Esben Tjalve k
Torben Bjørnskov b
15:30
Elvira Lundstedt, (voc), Teis Ortved (t-sax), Gustav Stefansson (g), Arvid Bärtås (p), August Bergvall (b), Elis Comén (drm)
16:00
Christian Holm (sax), Samuel Kiel (b), Gustav Hagelskjær (drm)
19:00
100
Vira Nyqvist (sang), Paolo de Jesus (trp), Victor Vollmer (gtr), Chris Sergeant (bas), Steven Moser (drm), TBA (sax), TBA (gtr)
19:30
290
Fredrik Lundin – saxer
Maj Berit Guassora – trumpet
Mia Engsager – trombone
Krister Jonsson – guitar
Gustaf Ljungren - diverse
Joel Illerhag – bas
Emil de Waal og Jonas Johansen - trommer.
20:00
100
Johannes Gammelgaard (sax), Erik Kimestad (trp), Vilhelm Bromander (b), Arild Wahl (drm), Mikko Innanen (sax)
20:00
Michael Bladt (sax), Jeppe Lavsen (g), Jon Døssing Bendixen (keys), Adrian Christensen (b), Frederik Bülow (drm)
21:00
120
Frederik Engell (t-sax), Michaela Turcerová (a-sax), Carlo Becker (trp), Rafał Różalski (b), Sune Sunesen (key), Simon Forchhammer (drm)
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Kristoffer Lysgaard - drm
21:00
125
Bobo Moreno (voc)
Tommaso Perazzo (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
søndag 14. juli | Sunday 14 July
13:00
Mark Chemnitz (p, voc), Oliver McEwan (b), Tom McEwan (drm)
15:00
Brandon Suarez (sax), Ebba Dankel (p), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)
15:00
120
Gustaf Ljunggren (g, sax,p) Emil de Waal (drm) Emil Otto (voc. p) Filt Kristensen (t-sax, cl, fl) Gunnar Lautrup (tp, flh, trb) Kurt Frimodt (key.p) Jørgen Nielsen (b)
16:00
60
Gustav Hagelskjær (drm), Harald Hagelskjær (b-), Lasse Damsgaard Andersen (a-sax)
16:00
120
Maria Dybbroe – komposition & altsaxofon
Camilla Hole – sopransaxofon
Sigrid Aftret – tenorsaxofon & fløjte
Tina Lægreid Olsen – klarinetter & baritonsax
Tancred Heyerdahl Husø – trompet
Lyder Øvreås Røed – trompet
Magnus Murphy Joelson – trombone
Johannes Fosse Solvang – trombone
Andreas Rotevatn – trombone
Arne Martin Nubo – guitar,
Thorbjørn Kaas – cello
Petter Asbjørnsen - kontrabas
Aleksander Hoholm – kontrababas
Knut Kvifte Nesheim – trommer
Tobias Andreassen – trommer
+ dirigent
16:00
Michael Bladt: sax
Mads Bærentzen: piano
Frederik Sakham: bas
17:00
50
Adrián Filip(SK)-bass
Pasquale Rinaldi(IT)-piano
Carl Lindegård Jensen-drums
19:00
100
Sebastian Lange (drm), Harald Hagelskjær (bas), Alfred Lassen (keys), Albert Schwalbe (sax)
20:00
Jens Klüver t-sax & s-sax
Martin Vollertsen p
Thorbjørn Stefansson b
John Riddell drm
mandag 15. juli | Monday 15 July
13:00
Ebba Dankel (voc + p), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
15:00
Jakob Astrup (G), Julius Gawlik (t-sax), Thorbjørn Stefansson (b), Marius Wankel (drm)
15:30
40
Mark Hurrell - Saxophone, Anne-Sofie Østergaard - Dance, Iina Johanson - Voice, Philip Akrofi - Double Bass
15:30
120
Gustaf Ljunggren (g/trp/sax/p), Emil de Waal (drm/elektronik), Viktoria Søndergaard (vib), Alberte Svenningsen (sax)
16:00
Yonatan Hes - saxophone & komposition (FR)
Jascha Briand - guitar (DK)
Liam Elion - double bass (IL)
Steven Moser - drums (AU)
20:00
Nikolai Bøgelund (trb), Jonathan Huber and Mark Chemnitz (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)
20:00
75
Uffe Steen (g)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
100
Susana Santos Silva (trp)
Simon Toldam (p, key)
Kumiko Takara (vib, perc)
Mark Solborg (g)
Yasuhiro Yoshigaki (d, perc)
20:00
75
Vingborg/Valencia er: Hannah Vingborg Eklund (Klaver), Christian Valencia (Guitar), Emil Lund (Bas) & Lasse Wagner (Trommer).
tirsdag 16. juli | Tuesday 16 July
13:00
Tommaso Perrazo (p), Peter Dahlgren (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
13:00
Christian Holm (Saxefon)
Samuel Kiel (Contrabass)
Gustav Hagelskjær (Trommer)
14:00
Mathias Rønning Pedersen and Marie Smith Jørgensen (a-sax), Valdemar Juel Enemærke and Victor Svarer Thingholm (t-sax), Jenny Raunsmed Peitersen (b-sax), Robert Schultz, Mette Sonne Friis, Jakob Bjørn and Maja Elsholm Blichfeldt (trb), Toke Eggers Rossau, Steffen Brøns Nielsen, Elinor Storgaard Bonfils and Elias Overgaard Hansen (trp), Emil Kjær Bødker (p), Jens Brunsgaard Krogh (b), Christian Valencia Møller-Nielsen (g), Jeppe Madsen (drm), Benedikt Hansen and Signe Barsøe Sørensen (voc), Alberte Kvium and Theresa Lindved (cond)
15:00
Andreas Toftemark (sax), Emil Norman (drm), TBA (p), TBA (b)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano),Pojken Flensborg (piano),Special Guest (piano)
19:00
Rasmus Bak (g), Tobias Stjernholm (voc/trp), Jeppe Abildgaard (b), Martin Vollertsen (p), Rune Kragh (perc/acc), Tobias Granum (drm)
19:30
Nikolaj Bangsgaard (drm), David Truilo (a-sax), Miles Mindlin (g), TBA (b)
20:00
Christian Vuust (sax), Mark Chemnitz (voc, keys), Jonathan Huber (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)
20:00
75
Oscar Ployart - klaver
William Mannerland - bas
Karl Seyer - trommer
TBA - blæser
20:00
75
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
60
Yonatan Hes (sax), Jascha Briand (g), Liam Elion (b-), Steven Moser (drm)
21:00
50
Elza Ozolina (kl) Liselotte Östblom (voc) Blacc El (rap) MAGRO (dr) Niels Munk (tr)
onsdag 17. juli | Wednesday 17 July
15:30
Jakob Ottarson (t-sax), Philip Akrofi (b), Gustav Hagelskjær, (drm)
16:00
100
Mads Bærentzen (piano)
Morten Ramsbøl (bas)
Kristian Leth (trommer)
16:00
Trommer: Steven Moser (AU)
Bas: Chris Sergeant (UK)
Guitar: Victor Vollmer (DE)
Guitar: Mads Riis (DK)
Trp: Paolo de Jesus Maido (DK)
Sax: Mads Lundh (DK)
18:30
75
David Truilo, sax
Miles Mindlin, g
Hilda Nordkvist, b
Nikolaj Bangsgaard, drm
20:00
Malene Mortensen (voc), Mark Chemnitz (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)
20:00
75
LINE UP: Yonatan Hes - saxophone & komposition -Jascha Briand - guitar Liam Elion - double bass - Steven Moser - drums
20:00
100
Mathias Heise (hca)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Jesper Bo Knudsen - drm
22:00
Pojken Flensborg (p), Hans Mydtskov (sax), Torben Bjørnskov (b)
torsdag 18. juli | Thursday 18 July
13:00
Martin Rüssell Kaufmann (Keys)
John Riddell (Trommer)
Kristoffer Gori Verdoner (Guitar)
13:00
Viktoria Søndergaard (vib), Jakob Sørensen (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
15:00
David Truilo (sax), Miles Mindlin (g), Hilda Nordkvist (b), Nikolaj Bangsgaard (drm)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano)
Pojken Flensborg (piano)
Rasmus Sørensen (piano)
16:00
Veronica Mortensen (voc), Henrik Gunde (p), Peter Vuust (b)
16:00
70
Paolo de Jesus Maido (trp), Mads Lundh (sax), Steven Moser (drm), Chris Sergeant (b), Victor Vollmer (gtr), Mads Riis (gtr)
19:30
Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)
20:00
100
Brandon Suarez (sax)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:00
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
20:00
Jens Klüver t-sax & S-Sax
Esben Tjalve p
Thorbjørn Stefansson b
22:30
Modu Traore (ML) vox, perc
Mikas Bøgh Olesen (DK) guitar, bass
Jon Døssing Bendixen (DK) keys, bass
Jakob De Place (DK) drums
fredag 19. juli | Friday 19 July
12:00
Janni Lavsen - Vocal
Ole Hermansen - Piano
Garo Kertesz - Drums
Jesper Carlsen - Bass
Storm Kleist - Trombone / Trumpet
13:00
Mathias Heise (hca), Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b)
15:00
Asger Nissen (sax), Thorbjørn Stefansson (b), Ivars Arutyunyan (drm)
16:00
75
Mads Bærentzen (piano)
Pojken Flensborg (piano)
Rasmus Sørensen (piano)
16:00
James Loveless (voc), Uffe Steen (g), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)
18:00
Thomas Occhionero (sax), Jakob Nissen (keys), Jakob Jakobsen (b), Christoffer Skovhus (drm)
19:30
Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:30
Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)
21:00
100
Mathias Heise (hca)
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
21:00
150
Laurits Møberg (g, el-), Anna Prinds (voc), Jakob Marker (drm), Martine Bak Toldam (key), Elias H. P. (b)
22:30
Mark Hurrell (Saxophone), Pasquale Rinaldi (Piano), Phillip Akrofi (Double Bass), Hans Kristian Knold (Drums)
lørdag 20. juli | Saturday 20 July
11:00
365
Emil Otto, Jacob Venndt, Jens Christian Kwella
13:00
Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b), Morten Lund (drm)
13:00
Eliel Lazo (voc), Mark Chemnitz (keys), Søren Heller (g), Henrik Møller (b), Eddi Jarl (drm) Jonathan Huber ( Keys ) Rasmus Bøgelund ( TP ) Michael Bladt ( tsax )
13:00
The Best Thing Since Sliced Bread
Koncerten er aflyst!
Isak Ingvarsson (sax), Johannes Elnan (b), Malte Wibell (drm)
15:00
Jens Klüver t-sax
Esben Tjalve k
Torben Bjørnskov b
15:30
Thomas Munk-Petersen (b), Stig Halskov (drm), Thomas Fryland (trp), Eyal Lovett (p)
16:00
Mark Chemnitz (keys), Henrik Møller (b), Simon Vilmer (drm), Gui ( TBA ), Mathias Heise (hca), Jonathan Huber ( keys )
18:00
65
Jakob Astrup: Guitar, Komposition
Asger Nissen: Alt-Saxofon
Thorbjørn Stefansson: Kontrabas
Marius Wankel: Trommer
20:00
250
Miriam Mandupira, vokal
Martin Schack, orgel
Uffe Steen, guitar
Kristian Leth, trommer
20:00
75
Brandon Suarez (sax), Pelle Von Bülow (g), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)
21:00
Jens Christian Kwella - g
Peter Friis - b
Kristoffer Lysgaard - drm
21:00
120
Jeppe Lavsen (g), Adrian Christensen (b), Malthe Jepsen (key), Frederik Bülow (drm)
22:30
Emil Otto, (voc og p), Phillip Akrofi (b), Matias Fischer (drm)
23:00
Nikolaj Hess (p)
Peter Vuust (b)
Mikkel Vuust (drm)
søndag 21. juli | Sunday 21 July
16:00
120
Mathias Heise (key,acc), Mads Christiansen (g), David Vang (b), Aksel Stadel Borum (drm)