Filter Kolonne visning

Date

Genre

Venues

Organizer

 

Program
søndag 10. juli 2022

 

søndag 10. juli 2022

 

Instrumentskibet (DK) For

søndag 10. juli 2022 - 10:00-11:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

KISSA - Aarhus' nye jazzcontainer (DK) Gui

søndag 10. juli 2022 - 11:00-17:00
Musikhusparken

 

Morten Haugshøj / Peter Friis (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 12:00-14:00
LULA - Bar & Restaurant

 

Trypical Cumbia (CL/DK) For

søndag 10. juli 2022 - 12:00-13:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

Julius Gawlik & Vuust / Vuust / Stefansson Trio (DE/DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 13:00-15:00
Tir na nÓg

 

Kiosk (DK) Jaz

søndag 10. juli 2022 - 13:00-14:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

Uffe Steen & Peter Vuust (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 13:00-15:00
Salling ROOFTOP

   

Dayyani / Hagelskjær / Hagelskjær Trio (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 13:30-15:00
VinDanmark

 

Johannes Käsbach – Klanglys Solo Special (DE) Mai

søndag 10. juli 2022 - 14:00-15:00
Café Gemmestedet

 

Mads Bærentsen Trio (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 14:00-16:00
Klostertorvet

 

Adrian Cox (UK/DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 15:00-18:00
Cockney Pub

 

Djursaa, Klüver & Tjalve (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 15:00-16:00
Zanders Bar

   

Sagild & Rowedder (DK) Wor

søndag 10. juli 2022 - 15:00-17:00
Aarhus Hostel

 

Århus Jazzklubs Jamsession (DK) Tra

søndag 10. juli 2022 - 15:00-18:00
Waxies

 

Johannes Käsbach – Klanglys Solo Special (DE) Mai

søndag 10. juli 2022 - 15:30-17:00
fairbar

 

Sam and The Soulmates (DK) Wor

søndag 10. juli 2022 - 15:30-16:30
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

European Jazz Laboratory (DK/SI/LT/SK/US/DE/IR) Roc

søndag 10. juli 2022 - 16:00-18:00
Det Jyske Musikkonservatorium

 

Veronica Mortensen & Peter Vuust (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 16:00-18:00
Tir na nÓg

 

Kwella / Bisgaard / Friis (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 16:30-18:30
VinDanmark

 

The Modern Jazz Trio feat. Jerry Bergonzi (US/DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 17:00-19:00
Klostertorvet

 

Girls in Airports (DK) Fre

søndag 10. juli 2022 - 18:00-19:15
ARoS Aarhus Kunstmuseum

 

I Think You're Awesome (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 18:00-19:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

Kristoffer Gori Verdoner Quartet (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 18:00-19:30
Hantwerk

 

Eliane Elias & Aarhus Jazz Orchestra (BR/DK) Wor

søndag 10. juli 2022 - 19:30-21:30
Musikhuset Aarhus

 

Max Wolff (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 19:30-21:00
fairbar

 

Nikola Bankov & Dan Hjorth (SK/DK) Fre

søndag 10. juli 2022 - 19:30-21:00
Jazz Boat, Havnepladsen, Midtbyen

 

Clapper (DK) Sou

søndag 10. juli 2022 - 20:00-21:00
HeadQuarters

 

Gorm Askjær Trio (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 20:00-20:00
Klostertorvet

 

Jerry Bergonzi Quartet - Standard Gonz (US/DK) Beb

søndag 10. juli 2022 - 20:00-21:45
VinDanmark

 

Kresten Osgood Kvintet (DK/NO) Beb

søndag 10. juli 2022 - 20:00-22:00
Erlings Jazz- & Ølbar

 

Køs & Pia Tafdrup (DK) Art

søndag 10. juli 2022 - 20:00-22:30
Radar

 

Marcus Wärnheim & Karin Ingves (SE) Fre

søndag 10. juli 2022 - 20:00-20:45
Det 3. Rum

 

Mette Juul (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 20:00-22:00
Maritza Salen

 

Pierre Dørge & New Jungle Orchestra (DK/NO/SE/GH) Wor

søndag 10. juli 2022 - 20:00-22:00
turkis

 

Sham Time (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 20:00-22:00
Café Gemmestedet

 

GESH – Maria Bertel & Jaleh Negari (DK/IR) Fre

søndag 10. juli 2022 - 21:00-21:45
Det 3. Rum

 

Blunder (DK) Fre

søndag 10. juli 2022 - 22:00-22:45
Det 3. Rum

 

Quist Jazz Quintet (DK) Mai

søndag 10. juli 2022 - 22:00-23:45
Hantwerk

 

Late Night Jazz Jam - Adrian Christensen (DK) Roc

søndag 10. juli 2022 - 23:00-02:00
HeadQuarters

 

❮ 9. juli   11. juli ❯