Filter Kolonne visning

Dato

Genrer

Spillesteder

Arrangør

 

Program
lørdag 9. juli 2022

 

lørdag 9. juli 2022

 

Eline Engholm med Kwella & Friis (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 11:00-13:15
ARoS Aarhus Kunstmuseum

   

Street Parade - Aarhus Jazz Festival Brass Band (DK) Tra

lørdag 9. juli 2022 - 11:00-13:30
Musikhusparken

Fotos fra koncerten
 

Quist Møller Duo (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 12:00-14:00
LULA - Bar & Restaurant

 

5 x Vuust (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 13:00-15:00
Salling ROOFTOP

 

Aganjú (BR) Wor

lørdag 9. juli 2022 - 13:00-15:00
Klostertorvet

 

Halfdan Stefansson Trio feat. Alfred Lykke (DK) Fre

lørdag 9. juli 2022 - 13:00-14:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

HP Lange trio feat. Jarno Varsted (DK/UK) Tra

lørdag 9. juli 2022 - 13:00-16:00
Waxies

Fotos fra koncerten
 

Jascha Briand Trio (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 13:00-15:00
Tir na nÓg

 

Dayyani / Hagelskjær / Hagelskjær Trio (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 13:30-15:00
VinDanmark

 

Admiral Awesome! Kapow-jazz & Live-tegneserie for børn (DK) For

lørdag 9. juli 2022 - 14:00-14:45
Helsingør Theater - Den Gamle By

Jazzlive Læs Jazzlive Blog
Fotos fra koncerten
 

Johannes Käsbach – Klanglys Solo Special (DE) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 14:00-15:00
Café Gemmestedet

 

Djursaa, Klüver & Tjalve (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 15:00-16:00
Domen - Bylivshuset - Pier 2

 

The Vooo Ca Ray (DK) Sou

lørdag 9. juli 2022 - 15:00-17:00
Aarhus Hostel

Jazzlive Læs Jazzlive Blog
Fotos fra koncerten
 

Fillé (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 15:30-16:30
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

Thorbjørn Stefansson Trio (DE/DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 16:00-18:00
Klostertorvet

Fotos fra koncerten
 

Vuust / Vuust / Kiel (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 16:00-18:00
Tir na nÓg

 

Morten Haugshøj Plays Wes Montgomery (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 16:30-18:00
VinDanmark

 

Faratuben (ML/DK) Wor

lørdag 9. juli 2022 - 18:00-19:00
Flemming Bamse Jørgensens Plads

 

Jens Fisker Trio (DK/PL) Beb

lørdag 9. juli 2022 - 18:00-19:45
Hantwerk

 

Finn Odderskov (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 19:00-22:00
Cockney Pub

 

Johannes Käsbach – Klanglys Solo Special (DE) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 19:00-20:00
Domen - Bylivshuset - Pier 2

 

Indra (DK/US) Sou

lørdag 9. juli 2022 - 19:30-21:00
Helsingør Theater - Den Gamle By

Jazzlive Læs Jazzlive Blog
Fotos fra koncerten
 

Bladt / Fogh Kvartet (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-22:00
Klostertorvet

 

Caktus (DK) Art

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-22:00
Erlings Jazz- & Ølbar

 

Camilla Dayyani Jazz Combo (DK) Mai

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-21:45
VinDanmark

 

Fauna 5 (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-21:00
HeadQuarters

 

Kathrine Windfeld Sextet (DK/SE/PL) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-22:00
Maritza Salen

Fotos fra koncerten
 

Liga Latina (DK) Wor

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-22:00
CasaV58

Jazzlive Læs Jazzlive Blog
Fotos fra koncerten
 

Rottejazz (DK) Tra

lørdag 9. juli 2022 - 20:00-22:00
Zanders Bar

Jazzlive Læs Jazzlive Blog
Fotos fra koncerten
 

Nikola Bankov & Dan Hjorth (SK/DK) Fre

lørdag 9. juli 2022 - 20:30-22:00
Jazz Boat, Havnepladsen, Midtbyen

 

Bobo Moreno (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 21:00-23:00
Tir na nÓg

 

Kwella Trio (DK) Sou

lørdag 9. juli 2022 - 21:00-22:30
Café Gemmestedet

 

Gorich Duo (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 22:00-23:30
Hantwerk

 

Late Night Jazz Jam – Thorbjørn Stefansson (DK) Roc

lørdag 9. juli 2022 - 23:00-03:00
HeadQuarters

Fotos fra koncerten

 

❮ 8. juli   10. juli ❯