Date
Genre
Venues
Organizer

fredag 12. juli | Friday 12 July

13:00

Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)

14:00

100
Søren Bech (org), Andreas Skamby (drm), Morten Haugshøj (g)

15:30

Elias Lykkeskov (key), Johannes Bohn (drm)

16:00

Jesper Riis (trp), Mark Chemnitz (keys), Henrik Møller (b), Eddi Jarl (drm) Jonathan Huber ( US keys )

16:00

150
Bjarne Slipsager (sax) Peter Friis (b) Kristoffer Lysgaard (drm)

16:30

Emil Otto (p, voc)

17:00

100
Carlo Dayyani Guldborg (gtr), Seth Sjöström (bas), Steven Moser (drm)

18:00

100
Jens Klüver (a-sax), Finn Odderskov (t-sax), Esben Tjalve (p), Torben Bjørnskov, Tobias Granum

19:00

Chris Tanner (cl), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:00

100
Jascha Briand (gtr), Liam Elion (bas), Steven Moser (drm), Yo Hes (sax)

19:30

Daniel Ross (g), Anders Vase Yde (drm), Anna Bak Jessen (k, synth), Sofus Jul Möglich (b)

20:00

Al Agami (voc), Uffe Steen (g) Mark Chemnitz ( keys/vocal ) Henrik Møller ( bas ) Eddi Jarl ( Drums ) Jonathan Huber ( keys )

20:00

200
Søren Bo Addemos (g) Mai Schyth (voc) Peter Friis (b) Henrik Bojsen (sax)

20:00

390
Lisa Ekdahl (voc) Aarhus Jazz Orchestra

21:00

125
Bobo Moreno (voc) Tommaso Perazzo (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

lørdag 13. juli | Saturday 13 July

10:00

Jakob Høgsbro (sax, storytelling), Ida Hvid (b), Henrik Nielsen (dr)

11:00

365
Karmen Röivasepp (voc), Jens Christian Kwella (g), Adrian Christensen (b)

11:00

Scott Westh (trp), Jonathan Bruun Meyer and Thomas Skovlund Hansen (trb), Christoffer Kjærulff Find (t-sax), John Kristensen (sousaphone), Søren Pedersen and Emil Otto (drm)

13:00

Christian Vuust (sax), Frederik Vuust (p + voc), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

13:00

Jacob Venndt (b, hca, and much moore), Mark Chemnitz (p), Jens Kristian Dam (drm) Jonathan Huber (k)

14:00

150
Mikkel Ploug (g) Loren Stillman (s)

14:00

100
Mads Jensen (g) Phillip Akrofi (b) Jakob Marker (drm)

15:00

Jens Klüver (t-sax) Esben Tjalve (k) Torben Bjørnskov (b)

15:30

Elvira Lundstedt, (voc), Teis Ortved (t-sax), Gustav Stefansson (g), Arvid Bärtås (p), August Bergvall (b), Elis Comén (drm)

16:00

Christian Holm (sax), Samuel Kiel (b), Gustav Hagelskjær (drm)

16:00

Emil Otto (voc, key, perc), Jacob Venndt (kontrabas, mundharpe), Pojken Flensborg (p), Per Kolling (drm)

16:00

150
Rudi Mahall (bcl), Artur Tuznik (pno), Richard Andersson (b,) Kasper Tom (drm)

16:30

Karen Bjørnskov (voc) + band

17:00

Martin Vollertsen (pladespiller), Rasmus Bak (pladespiller)

17:00

75
Jacob Astrup (gtr), Julius Gawlik (sax), Thorbjørn Stefansson (bass), Marius Wankel (drm)

18:00

100
Carlo Dayani (g) Gustav Hagelskjær (drm) Lukas Loe (b)

19:00

100
Vira Nyqvist (sang), Paolo de Jesus (trp), Victor Vollmer (gtr), Chris Sergeant (bas), Steven Moser (drm), TBA (sax), TBA (gtr)

19:00

Finn Odderskov (sax), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:30

290
Fredrik Lundin – saxer Maj Berit Guassora – trumpet Mia Engsager – trombone Krister Jonsson – guitar Gustaf Ljungren - diverse Joel Illerhag – bas Emil de Waal og Jonas Johansen - trommer.

19:30

Adrian Filip (b) + band

20:00

200
Emma Pilgaard (voc) Asger Brink (p) Emil Madsen (b)

20:00

90
Antonio Dayyani (drm) Andrea Maagaard (b) Harald Hagelskjær (d-b) Jon Askjær (trp, flh) Cahlo Heyman (g) Magnus Munk Tækker (pedal steel)

20:00

100
Johannes Gammelgaard (sax), Erik Kimestad (trp), Vilhelm Bromander (b), Arild Wahl (drm), Mikko Innanen (sax)

20:00

150
Loren Stillman (sax) Mikkel Ploug (g) Jeppe Skovbakke (b) Sean Carpio (drm)

20:00

Michael Bladt (sax), Jeppe Lavsen (g), Jon Døssing Bendixen (keys), Adrian Christensen (b), Frederik Bülow (drm)

21:00

125
Bobo Moreno (voc) Tommaso Perazzo (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

21:00

Jens Christian Kwella (g) Peter Friis (b) Kristoffer Lysgaard (drm)

21:00

120
Frederik Engell (t-sax), Michaela Turcerová (a-sax), Carlo Becker (trp), Rafał Różalski (b), Sune Sunesen (key), Simon Forchhammer (drm)

22:30

Jeppe Okwaisie Cloos (dk) saxofon, Mark Hurrel (en) saxofon, Arka Rudra (India) percussion, Amdy N'gom (Senegal) percussion, Mod'Thiam Mbaye (Senegal) percussion, Carl Zinssou (dk/gh) keys , Karl Emil Roldborg (dk) - drums , Jens Peter Møller (dk) - guitar, Casper Amba (dk/nigeria) - bas

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Samuel Kiel (b) Jens Emil Jensen (drm)

søndag 14. juli | Sunday 14 July

10:00

Julie Kjær (as) Olga Witte (org)

11:00

50
Pojken Flensborg (p), Jacob Venndt (b, voc), Per Kolling (drm)

12:30

50
Pojken Flensborg (p), Jacob Venndt (b, voc), Per Kolling (drm)

13:00

Mark Chemnitz (p, voc), Oliver McEwan (b), Tom McEwan (drm)

13:00

Uffe Steen (g), Peter Vuust (b)

14:00

100
Thomas Sejthen (b) Mads Ole Erhardsen Rode (sax, cl) Jesper Bo Knudsen (drm)

15:00

Lars Dalsgaard (cl), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

15:00

120
Gustaf Ljunggren (g, sax,p) Emil de Waal (drm) Emil Otto (voc. p) Filt Kristensen (t-sax, cl, fl) Gunnar Lautrup (tp, flh, trb) Kurt Frimodt (key.p) Jørgen Nielsen (b)

15:00

Brandon Suarez (sax), Ebba Dankel (p), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)

15:30

Line Gøttsche (voc, p)

16:00

Michael Bladt: sax Mads Bærentzen: piano Frederik Sakham: bas

16:00

150
Morten Haugshøj (g) Jesper Bo Knudsen (drm) Torben Bjørnskov (b)

16:00

60
Gustav Hagelskjær (drm), Harald Hagelskjær (b-), Lasse Damsgaard Andersen (a-sax)

16:00

120
Maria Dybbroe - komposition & altsaxofon
, Camilla Hole - sopransaxofon
, Sigrid Aftret - tenorsaxofon & fløjte
, Tina Lægreid Olsen - klarinetter & baritonsax, Tancred Heyerdahl Husø - trompet
, Lyder Øvreås Røed - trompet
, Magnus Murphy Joelson - trombone
, Johannes Fosse Solvang - trombone, Andreas Rotevatn - trombone, Arne Martin Nubo - guitar , Thorbjørn Kaas - cello, 
Petter Asbjørnsen - kontrabas, Aleksander Hoholm - kontrababas, Knut Kvifte Nesheim - trommer, Tobias Andreassen - trommer, Dirigent

17:00

100
Ronja Rose Andersson (sang, sax og synth), Teis Ortved (sax, keys), Jacob Tjernström (bas), Adam Lorentzi (drm)

17:00

50
Adrián Filip(SK)-bass Pasquale Rinaldi(IT)-piano Carl Lindegård Jensen-drums

18:00

100
Christian Vuust (t-sax) Esben Tjalve (p) Torben Bjørnskov (b) Frederik Bülow (drm)

19:00

Valen Caudana (voc, perc), Bruno Casco (sequencer)

19:00

100
Sebastian Lange (drm), Harald Hagelskjær (bas), Alfred Lassen (keys), Albert Schwalbe (sax)

19:30

Max Wolff(voc/g), Lars Pedersen(drm)

20:00

Jens Klüver t-sax & s-sax Martin Vollertsen p Thorbjørn Stefansson b John Riddell drm

20:00

150
Loren Stillman (sax) Mikkel Ploug (g) Jeppe Skovbakke (b) Sean Carpio (drm)

20:00

90
Orhan Özgur (saz) Olaf Brinch (b) Frederik Emil Bülow (drm) Jon Døssing Bendixen (Keys)

20:00

75
Hein Westgaard (g), Petter Asbjørnsen (b), Simon Forchhammer (drm)

20:00

350
Stacey Kent (v) Jim Tomilson (sax) (fl) Art Hirahara (key)

20:00

200
Camilla Dayyani (voc) Fredrik Lundin (sax, fl) Artur Tuznik (k) Thomas Sejthen (b)

23:00

Thorbjørn Stefansson (b) Jens Emil Jensen (drm)

mandag 15. juli | Monday 15 July

10:00

280
Eline Engholm (underviser)

13:00

125
Jens Rasmussen & Frederik Lundin

13:00

Ebba Dankel (voc + p), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

13:00

280
Sune Pors Andersen (underviser)

13:00

The Unknowns are Kim Bowman (vocals and piano), Caitie Bowell (vocals and guitars), Allison Bowman (vocals and ukulele), Sarah Yates (acoustic bass) and Melanie Sehman (drums)

13:30

50
Jonathan Aardestrup (b) PO Jørgens (drm) Andreas Røysum (s, bcl)

14:00

100
Line-up: Christian Vuust (sax) Gorm Askjær (g) Peter Friis (b) Ulrik Bisgaard (drm)

15:00

Elza Ozolina (kl, beats), Blacc El (rap)

15:00

100
Malthe Nørgaard (p), Thomas Sejthen (b)

15:00

99
Ned Ferm (s) Anders Christensen (b) + guest

15:00

Jakob Astrup (G), Julius Gawlik (t-sax), Thorbjørn Stefansson (b), Marius Wankel (drm)

15:30

40
Mark Hurrell - Saxophone, Anne-Sofie Østergaard - Dance, Iina Johanson - Voice, Philip Akrofi - Double Bass

15:30

Lasse Hee (G), Emil Als (b), Thomas Pilkington (drm)

15:30

120
Gustaf Ljunggren (g/trp/sax/p), Emil de Waal (drm/elektronik), Viktoria Søndergaard (vib), Alberte Svenningsen (sax)

16:00

150
Jacob D (b-cl, sax) Frederik Sakham (b) John Riddell (drm) Dan Hjorth (p)

16:00

Yonatan Hes - saxophone & komposition (FR) Jascha Briand - guitar (DK) Liam Elion - double bass (IL) Steven Moser - drums (AU)

17:00

100
Jon Askjær (trp,flh), Lasse Damsgaard (alt-sax), Harald Hagelskjær (bas)

18:00

100
David Truilo (sax)  Miles Mindlin (g) Thorbjørn Stefansson (b) Nikolaj Bangsgaard.- Trommer 

19:00

100
Jens Bonderup (gtr), Mads Lundh (sax), Hilda Nordkvist (bas), Mattias Nyman (drm)

19:00

Jens Klüver (sax), Finn Odderskov (sax)

19:30

150
Yossi Karutchi (Perc) Helene Tungelund (Voc, Harp) Orhan Turan (Voc, Oud, Saz)

19:30

Tescha Maria Quist (voc), Jens Edlef Møller (p)

20:00

50
Steven Moser (drm), Johannes Elnan (b) og Carlo Dayyani (g)

20:00

Nikolai Bøgelund (trb), Jonathan Huber and Mark Chemnitz (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)

20:00

90
Kenneth Dahl Knudsen (b) Matias Fischer (drm) Lucas Illanes (g) Jievaras Jasinskis (trb) Valentas Marozas (trb) Kamile Makareviciute (trb) Povilas Jurksa (trb) Apolinaras Dubauskas (trp) Domynikas Vysniauskas (trp) Mindaugas Vadoklis (trp) Laurynas Lape (trp) Simonas Sipavicius (sax) Karolis Sarkus (sax) Mindaugas Apulskis (sax) Liutauras Janusaitis (sax) Leonardas Pilskaukas (sax) Pranas Kentra (g) Gediminas Strupinskas (p) Arturs Duckis (b) Domantas Razmus (drm)

20:00

75
Vingborg/Valencia er: Hannah Vingborg Eklund (Klaver), Christian Valencia (Guitar), Emil Lund (Bas) & Lasse Wagner (Trommer).

20:00

75
Uffe Steen (g) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

20:00

150
Jesper Zeuthen (s) Jacob Anderskov (p) Anders Vestergaard (drm)

20:00

200
Joel Frahm - Tenorsaxophone Carl Winther - Piano Rune Fog-Nielsen - Bass Anders Mogensen - Drums

20:00

100
Susana Santos Silva (trp) Simon Toldam (p, key) Kumiko Takara (vib, perc) Mark Solborg (g) Yasuhiro Yoshigaki (d, perc)

20:00

50
Jens Balder (trb, voc), Gorm Askjær (g), Jens Mikkel (b), Thomas Eiler (tr)

20:00

100
Lotte Anker (sax) Syv Aarhusianske musikere

20:30

Live Foyn Friis (vcl) Morten Haugshøj (g) Andreas Skamby (drm) Jacob Danielsen (sax) Jens Jefsen (b)

21:00

50
Pat Thomas (p), Andrea Giordano (el, voc), Maria Dybbroe (sax)

21:00

150
Camilla Dayyani (voc) Fredrik Lundin (sax, fl) Artur Tuznik (kl) Thomas Sejthen (b) Mamli Merati (kamanche) Nazanin Ranjpour (perc) Tue Lautrup (vio) Samira Dayyani (cel)

22:00

50
Johannes Gammelgaard (t-sax), Erik Kimestad (trp), Vilhelm Bromander (b), Arild Wahl (drm), Mikko Innanen (sax), Gustaf Ljunggren (div)

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

tirsdag 16. juli | Tuesday 16 July

10:00

280
Eline Engholm (underviser)

13:00

Tommaso Perrazo (p), Peter Dahlgren (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

13:00

Christian Holm (Saxefon) Samuel Kiel (Contrabass) Gustav Hagelskjær (Trommer)

13:00

280
Eline Engholm (underviser)

13:00

Sille Grønberg (voc)(g)(ukulele) Palle Windfeldt (voc)(g)

14:00

Kenneth Dahl Knudsen (b), Matias Fischer (drm), Vilnius JJAZZ Ensemble: Simonas Šipavičius (b-sax), Jievaras Jasinskis (trb), Valentas Mãrozas (trb), Kamilė Makarevičiūtė (trb), Povilas Jurkŝa (trb), Apolinaras Dubaruskas (trp), Dominykas Vyšniauskas (trp), Mindaugas Vadoklis (trp), Laurynas Lapė (trp), Apolinaras Dubaruskas (trp),Liutauras Janušaitiš (sax),Leonardas Pilkauskas (sax), Domantas Razmus (drm), Artūrs Duckis (b), Pranas Kentra (g), Gediminas Strupinskas (key)

14:00

80
Anders Banke (cl) Francesco Bigoni (cl) Maria Dybbroe (cl) Jonas Engel (cl) Carolyn Goodwin (cl) Henriette Groth (cl)

14:00

100
Asger Nissen (sax) Thorbjørn Stefansson (b) Kasper Tom (drm)

14:00

Mathias Rønning Pedersen and Marie Smith Jørgensen (a-sax), Valdemar Juel Enemærke and Victor Svarer Thingholm (t-sax), Jenny Raunsmed Peitersen (b-sax), Robert Schultz, Mette Sonne Friis, Jakob Bjørn and Maja Elsholm Blichfeldt (trb), Toke Eggers Rossau, Steffen Brøns Nielsen, Elinor Storgaard Bonfils and Elias Overgaard Hansen (trp), Emil Kjær Bødker (p), Jens Brunsgaard Krogh (b), Christian Valencia Møller-Nielsen (g), Jeppe Madsen (drm), Benedikt Hansen and Signe Barsøe Sørensen (voc), Alberte Kvium and Theresa Lindved (cond)

15:00

Unge som har deltaget i en todages workshop om Jazz & Spoken Word Gustaf Ljunggren (strenge, blæsere, tangenter), Emil de Waal (dr,perc, electro)

15:00

Andreas Toftemark (sax), Emil Norman (drm), TBA (p), TBA (b)

15:00

100
Martin Vollertsen (p) Kresten Osgood (drm)

15:30

Nicolaj Aamand (p), Alfred Storm (drm), William Frøland (b)

16:00

150
Fini Broadbery (voc, p) Rune Fog-Nielsen (b) Karl Seyer-Hansen (drm)

16:00

75
Mads Bærentzen (piano),Pojken Flensborg (piano),Special Guest (piano)

16:00

100
Jacob Anderskov (p), Kasper Tranbjerg (trp), Soffie Viemose (voc), Jakob Munck (tuba, trb), Jakob Høyer (drm) Århus Sinfonietta (cl, vl, viola, cello)

16:00

The Unknowns are Kim Bowman (vocals and piano), Caitie Bowell (vocals and guitars), Allison Bowman (vocals and ukulele), Sarah Yates (acoustic bass) and Melanie Sehman (drums)

16:30

Jesper Løvdal (sax) Thomas Sejthen (b) Anders Mogensen (dr) Simon Gorm Eskildsen (p) Morten Haugshøj (g)

17:00

40
Niels Christensen (talk)

18:00

100
Erik Kimestad (tp) Mads Hyhne (tb) Richard Andersson (b) Jakob Høyer (DK) – dr

19:00

350
Cécile McLorin Salvant (v) Sullivan Fortner (p) Yasushi Nakamura (b) Kyle Poole (d)

19:00

Rasmus Bøgelund (trp), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:00

Rasmus Bak (g), Tobias Stjernholm (voc/trp), Jeppe Abildgaard (b), Martin Vollertsen (p), Rune Kragh (perc/acc), Tobias Granum (drm)

19:00

340
Jan Lundgren (p) Hans Backenroth (b)

19:30

Randy Brecker (trp)(flh)(voc), Eliel Lazo (perc) Aarhus Jazz Orchestra: Nikolaj Bøgelund (cond), Kati Brien (a-sax), Johan Toftgaard Knudsen (a-sax), Michael Bladt (t-sax), Cesar Joaniquet (t-sax), Michael Olsen (b-sax), Felix Meyer (trp), Jan L. Sørensen (trp), Lars Søberg (trp), Jakob Sørensen (trp), Stefan Ringive (trb), Tobias Stavngaard (trb), Niels Jacob Nørgaard (trb), Henrik Resen (trb), Mads Bærentzen (k), Frederik Sakham (b), John Riddell (drm), Thor Madsen (g)

19:30

50
Liselotte Östblom (voc, electro, piano)

19:30

Nikolaj Bangsgaard (drm), David Truilo (a-sax), Miles Mindlin (g), TBA (b)

20:00

50
Laura Zöschg (voc) Johannes Berg (drm)

20:00

75
Oscar Ployart (k), William Mannerland (b), Karl Seyer (drm), TBA (trp)

20:00

150
Lotte Anker (s) Anders Banke (fl) Henriette Groth (vio) Nils Davidsen (b) Peter Bruun (drm) Jacob Anderskov (p)

20:00

Christian Vuust (sax), Mark Chemnitz (voc, keys), Jonathan Huber (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)

20:00

200
Joel Frahm - Tenorsaxophone Carl Winther - Piano Rune Fog-Nielsen - Bass Anders Mogensen - Drums

20:00

90
Kasper Tom (drm) Asger Nissen (a-sax) Thorbjørn Stefansson (d-b) Erik Kimestad (trp)

20:00

Olga Witte (org, comp) Christian Windfeld (d) Thomas Eiler (d)

20:00

60
Yonatan Hes (sax), Jascha Briand (g), Liam Elion (b-), Steven Moser (drm)

20:00

100
Andreas Røysum (cl, b cl) Jonathan Aardestrup (d-b) Peter Ole Jørgens (drm)

20:00

75
Nikolaj Hess (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

20:30

Jesper Løvdal (sax) Morten Haugshøj (g) Anders Ammitzbøll (b) Ludvig Søndergaard (dr)

21:00

50
Elza Ozolina (kl) Liselotte Östblom (voc) Blacc El (rap) MAGRO (dr) Niels Munk (tr)

21:00

50
christian windfedt (drm)

21:00

100
Kresten Osgood (p) P.O.Jørgens (drm) Benjamin Lesak (org)

22:00

Gustaf Ljunggren: strenge-, blæser- og tangentinstrumenter Emil de Waal (drm) slagtøj og elektronik Kati Brien (a-sax)

22:00

50
Henrik Olsson (g), Casper Nyvang Rask (b), Søren Høi (drm), Jeppe Zeeberg (org, p)

22:00

Kresten Osgood (drm, p)

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Richard Andersson (b) Jens Emil Jensen (drm)

onsdag 17. juli | Wednesday 17 July

10:00

280
Thomas Occhionero (underviser)

13:00

370
Martin Vollertsen (underviser)

13:00

Mads Riis (g), Simon Turp (b) Trommer: Lasse Wagner

13:00

Katrine Suwalski (sax),(fl), (voc), Avi Solomon (perc), (voc), Dawda Jobarteh (kora)

13:00

Henrik Gunde (p), Peter Vuust (b)

14:00

Loren Stillman (komponist og solist) Torben Sminge (cond), Morten Øberg (sax), Guy Moscoso (sax), Finn Henriksen (sax), Hans Mydtskov (sax), Ole Visby (sax), Søren Phille Bærbak (trp), Tomasz Dabrowski (trp), Jacob Holdensen (trp), H.C. Erbs (trp), Stefan Ringive (trb), Mikkel Vig Aagaard (trb), Anders Ringgaard (trb), John Kristensen (trb), Pojken Flensborg (k) (p), Morten Nordal (g), Kasper Tagel (b), Chano Olskær (drm).

14:00

100
Jesper Løvdal (t-sax) Gabriel Coburger (t-sax) Thorbjørn Stefansson (b) Anders Mogensen (drm)

15:00

Ebba Dankel (p), William Mannerland (b), Mikkel Vuust (drm)

15:00

99
Ned Ferm (s) Anders Christensen (b) + guest

15:30

Jakob Ottarson (t-sax), Philip Akrofi (b), Gustav Hagelskjær, (drm)

16:00

150
Carl Winther (p) Pelle von Bülow (g) Christina von Bülow (sax, fl) Albert von Bülow (b) David Besiakov (drm)

16:00

Steven Moser (drm), Chris Sergeant (b), Victor Vollmer (g), Mads Riis (g), Paolo de Jesus Maido (trp) og Mads Lundh (sax)

16:00

120
Gustaf Ljunggren (gt, keys, wind instruments), Emil de Waal (dr, perc, electronics)

16:00

100
Mads Bærentzen (p), Morten Ramsbøl (b), Kristian Leth (drm)

16:30

Amanda Ginsburg (v) Filip Ekestubbe (p) Anders Fjelsted (b) Snorre Kirk (drm)

18:00

100
Jens Klüver (t-sax) Esben Tjalve (p) Torben Bjørnskov (b) Frederick Bülow (drm)

18:30

75
David Truilo (sax), Miles Mindlin (g), Hilda Nordkvist (b), Nikolaj Bangsgaard, (drm)

19:00

Lars Dalsgaard (cl), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:00

100
Isak Schiødt (t-sax), Johannes Jacobsen (drm), Lukas Loeb (el-, synth, b-), Laurits Schmidt Eriksen (synth)

19:00

100
Film portrait (Christina Dahl, Benita Haastrup & Kathrine Windfeld)

19:30

Mathias Klarlund (g), Tomas Matthews (drm)

19:30

Randy Brecker (trp)(flh)(voc), Eliel Lazo (perc) Aarhus Jazz Orchestra: Nikolaj Bøgelund (cond), Kati Brien (a-sax), Johan Toftgaard Knudsen (a-sax), Michael Bladt (t-sax), Cesar Joaniquet (t-sax), Michael Olsen (b-sax), Felix Meyer (trp), Jan L. Sørensen (trp), Lars Søberg (trp), Jakob Sørensen (trp), Stefan Ringive (trb), Tobias Stavngaard (trb), Niels Jacob Nørgaard (trb), Henrik Resen (trb), Mads Bærentzen (k), Frederik Sakham (b), John Riddell (drm), Thor Madsen (g)

20:00

50
Marie Daniels (voc), Mette Marie Ørnstrup (voc, perc)

20:00

90
Nis Hellerøe Myrtue (fl, sax) Gustav Nyboe Hagner (el-g, flh) Viktoria Holde Søndergaard (vib) Mads Houe Sørensen (d-b, el-b) Jens Emil Jensen (drm)

20:00

200
Samara Bahrami (voc) Morten Haugshøj (guitar) Bjarne Slipsager (sax) Mathias Gregersen (bass) Kristoffer Lysgaard (drums) Theo Hjort: (pia)

20:00

75
LINE UP: Yonatan Hes - saxophone & komposition -Jascha Briand - guitar Liam Elion - double bass - Steven Moser - drums

20:00

Malene Mortensen (voc), Mark Chemnitz (keys), Oliver McEwan (b), Eddi Jarl (drm)

20:00

100
Marilyn Mazur (perc, p, voc) Josefine Cronholm (voc) Krister Jonsson (g)

20:00

100
Mathias Heise (hca) Nikolaj Hess (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

20:00

120
Ned Ferm (s) Anders Christensen (b) Kasper Tranberg (trp) JAcob Hyer (drm)

21:00

50
Maria Laurette Friis (voc) Anne Efternøler (trp) Johanna Borchert (p)

21:00

Jens Christian Kwella (g), Peter Friis (b), Jesper Bo Knudsen (drm)

22:00

Gustaf Ljunggren: strenge-, blæser- og tangentinstrumenter Emil de Waal (drm) slagtøj og elektronik

22:00

Pojken Flensborg (p), Hans Mydtskov (sax), Torben Bjørnskov (b)

22:00

50
Maria Laurette Friis (voc) Anne Efternøler (trp) Johanna Borchert (p) Marie Daniels (voc) Mette Marie Ørnstrup (voc, perc)

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Dig og alle dine venner + Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm).

23:00

Peter Vuust (b) Jens Emil Jensen (drm)

torsdag 18. juli | Thursday 18 July

10:00

280
Thomas Occhionero (underviser)

13:00

Andreas Skamby (drm), Dea Marie Kjeldsen (perc, voc)

13:00

Viktoria Søndergaard (vib), Jakob Sørensen (trb), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

13:00

Martin Rüssell Kaufmann (Keys) John Riddell (Trommer) Kristoffer Gori Verdoner (Guitar)

14:00

Danielle Wertz (voc), Remy Le Boeuf (cond/solist), Sophus Bech Lauesen (a-sax), Jan Jacobsen (a-sax), Uffe Markussen (t-sax), Ask Andreassen (t-sax), Nis Hellerøe Myrtue (b-sax), Nicholai Andersen (trp), Niels Munk Petersen (trp), Thomas Fryland (trp), Dan Hejslet (trp), Thomas Skovlund Hansen (trb), Jonathan Bruun Meyer (trb), Jonas Lindh (trb), Kristian Kloster (trb), Martin Granum (g), Theo Hjorth (p), Anders Ammitzbøll (b), Peter Lund Paulsen (drm).

14:00

100
Jesper Løvdal (t-sax) Gabriel Coburger (t-sax) Martin Schack - (org) Anders Mogensen (drm)

14:00

80
Maher Mahmoud (oud) Mette Marie Ørnstrup (voc, perc) Eva Esmann Behrens (lys)

15:00

David Truilo (sax), Miles Mindlin (g), Hilda Nordkvist (b), Nikolaj Bangsgaard (drm)

16:00

120
Camilla Dayyani (voc) Carlo Dayyani (g) Antonio Dayyani (dr) Philip Akrofi (b)

16:00

70
Paolo de Jesus Maido (trp), Mads Lundh (sax), Steven Moser (drm), Chris Sergeant (b), Victor Vollmer (gtr), Mads Riis (gtr)

16:00

150
Carl Winther (p) Makar Novikov (b) Ivars Arutyunyans(drm)

16:00

Slagger Lund (DK): vox, guitar, samples

16:00

Veronica Mortensen (voc), Henrik Gunde (p), Peter Vuust (b)

16:00

75
Mads Bærentzen (piano) Pojken Flensborg (piano) Rasmus Sørensen (piano)

16:30

Mette Juul (v) (g) Andrea Hourdakis (g) Jesper Thorn (b) (cello)

18:00

100
Niels Vincentz (t-sax) Thomas Sejthen (b) Morten Nottelmann (drm)

19:00

100
Frederik Vuust (k), Jeff Wagner (g), Marius Zeeberg (t-sax), Ebba Dankel (k,v) TBA (drm) TBA (trp) TBA (b)

19:00

Gunnar Lautrup (trp), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:30

Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)

19:30

Randy Brecker (trp)(flh)(voc), Eliel Lazo (perc) Aarhus Jazz Orchestra: Nikolaj Bøgelund (cond), Kati Brien (a-sax), Johan Toftgaard Knudsen (a-sax), Michael Bladt (t-sax), Cesar Joaniquet (t-sax), Michael Olsen (b-sax), Felix Meyer (trp), Jan L. Sørensen (trp), Lars Søberg (trp), Jakob Sørensen (trp), Stefan Ringive (trb), Tobias Stavngaard (trb), Niels Jacob Nørgaard (trb), Henrik Resen (trb), Mads Bærentzen (k), Frederik Sakham (b), John Riddell (drm), Thor Madsen (g)

20:00

Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)

20:00

90
Emil Otto (voc, p) 
Scott Westh (trp) Jonathan Bruun Meyer (trb) Christian Pedersen (b) Søren Pedersen (drm, voc)

20:00

120
Brandon Choi (trp) Wouter Kühne (drm) Mim Crellin (voc) Morten Duun (g)

20:00

250
Miriam Mandipira (voc), Martin Schack (org), Uffe Steen (g), Kristian Leth (drm)

20:00

250
Mårten Lundgren (trp) Vincent Nilsson (trb) Jesper Løvdal (sax) Per Møllehøj (g) Peter Federspiel (b) Ole Givskov (drm)

20:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

20:00

50
smiling LIS (voc, live prod.)

20:00

100
Brandon Suarez (sax) Nikolaj Hess (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

20:00

Jens Klüver (t-sax, s-sax) Esben Tjalve (p) Thorbjørn Stefansson (b)

21:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

21:30

50
ELZA (k, key), Blacc El (voc), TrueMendous (voc), Magro (drm), Nikola Bankov (sax), smiling LIS (voc)

22:00

Anders Jormin (kontrabas), Thomas Markusson (kontrabas), Morten Toftgaard Ramsbøl (kontrabas).

22:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

22:30

Modu Traore (ML) vox, perc Mikas Bøgh Olesen (DK) guitar, bass Jon Døssing Bendixen (DK) keys, bass Jakob De Place (DK) drums

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Dig og alle dine venner + Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm).

fredag 19. juli | Friday 19 July

12:00

Janni Lavsen (voc), Ole Hermansen (p), Garo Kertesz (drm), Jesper Carlsen (b), Storm Kleist (trb, trp)

13:00

Raydel Medina (perc), Rune Harder Olesen (perc), Raisa Castro (perc), Lars Møller (cond), Emil Toft Boesen (sax), Marius Bøwadt Jensen (sax), Vincent Tyson (sax), Majse Christine Østergaard Jørgensen (sax), Aske Drasbæk (sax), Christer Gustafsson (trp), Anton Schrøder Hejlesen (trp), Mathilde Schandorf Hald (trp), Maj Berit Guarora (trp), Steen Hansen (trb), Anders Bøwadt Jensen (trb), Emil Okane (trb), Albert Sune Jensen (trb), Thor Madsen (g), Elias Høj (g), Laurits Møller Hvid (p), Yasser Pino (b), Jonas Johansen (drm)

13:00

Mathias Heise (hca), Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b)

14:00

100
Frands Rifbjerg (drm) Nils Bo Davidsen (b) Per Møllehøj (g)

14:00

Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

15:00

Lucie Hendry (harp), Dennis Iversen (g), Christoffer Skovhus (drm)

15:00

Asger Nissen (sax), Thorbjørn Stefansson (b), Ivars Arutyunyan (drm)

15:00

Marius Bøwadt (a-sax), Elvine Witt Melchiorsen (a-sax), Peter Gjesse (t-sax), Christian Juhl (t-sax), Laurids Nørgaard Hollensberg (b-sax), Anton Schrøder Hejlesen (trp), Mathilde Schandorf Hald (trp), Signe Marie Lund (trp), Sophie Balund (trp), Anders Boewadt (trb), Maiken Bloch Madsen (trb), Astrid Raunsø (trb), Laurits Møller Hvid (p), August Kjær Agergaard (b). Halfdan Thorndahl (drm), John Riddell (cond).

15:30

Mads Riis (g), Simon Turp (b), Lasse Wagner (drm)

15:30

80
smiling LIS (voc, live prod.)

16:00

James Loveless (voc), Uffe Steen (g), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

16:00

75
Mads Bærentzen (piano) Pojken Flensborg (piano) Rasmus Sørensen (piano)

16:00

150
Torben Bjørnskov (b) Esben Tjalve (p) Frederik Bülow (drm)

16:30

Steen Kyed (g) Jon Bruland (b) Anders Pedersen (perc)

17:00

Emil Otto (p, voc)

17:30

80
ELZA (k, key), Blacc El (voc), TrueMendous (voc), Tom Ford (g), Magro (drm), Nikola Bankov (sax), smiling LIS (voc), Leona Berlin (voc)

18:00

200
Kwella (g) Morten Ramsbøl (b) Yannic Ballman (drm)

18:00

Thomas Occhionero (sax), Jakob Nissen (keys), Jakob Jakobsen (b), Christoffer Skovhus (drm)

19:00

Fin Odderskov (sax), Rasmus Bøgelund (trp), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:30

80
Leona Berlin (voc), Ben Barritt (g), Martin Lüdicke (key), Francesco Becarro (b), Magro (drm)

19:30

Randy Brecker (trp)(flh)(voc), Eliel Lazo (perc) Aarhus Jazz Orchestra: Nikolaj Bøgelund (cond), Kati Brien (a-sax), Johan Toftgaard Knudsen (a-sax), Michael Bladt (t-sax), Cesar Joaniquet (t-sax), Michael Olsen (b-sax), Felix Meyer (trp), Jan L. Sørensen (trp), Lars Søberg (trp), Jakob Sørensen (trp), Stefan Ringive (trb), Tobias Stavngaard (trb), Niels Jacob Nørgaard (trb), Henrik Resen (trb), Mads Bærentzen (k), Frederik Sakham (b), John Riddell (drm), Thor Madsen (g)

19:30

Steffen Brix(g), Mark Ong(b), Benjamin Juul-Dimond(drm)

20:00

250
Mårten Lundgren (trp) Vincent Nilsson (trb) Jesper Løvdal (sax) Per Møllehøj (g) Peter Federspiel (b) Ole Givskov (drm)

20:00

90
Simon Gorm Eskildsen (org) Daniel Sommer (drm) Mads Nørgaard (g)

20:00

250
Miriam Mandipira (voc), Martin Schack (org), Uffe Steen (g), Kristian Leth (drm)

20:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

20:00

120
Andres Toftemark (s) Rasmus Sørensen (drm) Jon Henriksson (b) Emil Norman (drm)

20:00

100
Emil Otto (p, voc)

20:30

Mads Lundh (t-sax), Anton Tancredi (b), Samuel Winter (d)

20:30

Halfdan Mørch (p, g), Johan Vinsten Clausen (b), Rasmus Bendorff Kristensen (drm) Thore Andersen Elbek (guitar)

21:00

150
Laurits Møberg (g, el-), Anna Prinds (voc), Jakob Marker (drm), Martine Bak Toldam (key), Elias H. P. (b)

21:00

100
Mathias Heise (hca) Nikolaj Hess (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

21:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

22:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

22:30

Mark Hurrell (Saxophone), Pasquale Rinaldi (Piano), Phillip Akrofi (Double Bass), Hans Kristian Knold (Drums)

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Thor Johansen (b) Jens Emil Jensen (drm)

23:00

Dig og alle dine venner + Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm).

lørdag 20. juli | Saturday 20 July

11:00

365
Emil Otto (voc), Jacob Venndt (b), Jens Christian Kwella (g)

13:00

Eliel Lazo (voc), Mark Chemnitz (keys), Søren Heller (g), Henrik Møller (b), Eddi Jarl (drm) Jonathan Huber ( Keys ) Rasmus Bøgelund ( TP ) Michael Bladt ( tsax )

13:00

Isak Ingvarsson (sax), Johannes Elnan (b), Malte Wibell (drm)

13:00

Pelle Von Bülow (g), Peter Vuust (b), Morten Lund (drm)

14:00

100
Kasper Tom (drm) Frederik Sakham (b) Cesar Joaniquet (sax, cl) Jacob Danielsen (sax, cl)

15:00

Jens Klüver (t-sax) Esben Tjalve (k) Torben Bjørnskov (b)

15:30

Thomas Munk-Petersen (b), Stig Halskov (drm), Thomas Fryland (trp), Eyal Lovett (p)

16:00

150
Hans Ulrik(t-sax, s-sax) Henrik Gunde (p) Matthias Petri (d-bass) Anders Mogensen (drm)

16:00

Mark Chemnitz (keys), Henrik Møller (b), Simon Vilmer (drm), Gui ( TBA ), Mathias Heise (hca), Jonathan Huber ( keys )

16:00

Frederik Vuust (p), Peter Vuust (b), Mikkel Vuust (drm)

16:30

Karen Bjørnskov (voc) + band

17:00

150
Albert Schwalbe (Sax), Alfred Lassen (keys), Harald Hagelskjær (b), Sebastian Lange (dr)

17:45

150
Josephine Denice (DJ)

18:00

100
Steffen Brix (g) Mark Ong (b) Benjamin Juul-Dimond (dr)

18:00

65
Jakob Astrup (g), Asger Nissen (a-sax), Thorbjørn Stefansson (b), Marius Wankel (drm)

19:00

Rasmus Bøgelund (trp), Heine Hot (drm), Jens Nørholm, Jesper Clausen, Peter Friis og Søren Bo Addemos

19:30

Ane Palmlund (k, voc) , Camilla Mikkelsen (fl, voc)

19:30

150
Michael Blicher (sax, fl), Aske Drasbæk (sax), Gustav Rasmussen (trb, gt), Johannes Andresen (keys, moog bass), Magnus Jochumsen (perc), Casper Mikkelsen (dr)

20:00

200
Johannes Wamberg (g) Felix Ewert (drm) Jonathan Bremer (b)

20:00

130
Jens Viggo Fjord (gui) Florian Navarro (sax,cl,fl) Jens Balder (trb) Jens Jefsen (b) Ulrik Bisgaard (dr,perc)

20:00

250
Miriam Mandipira (voc), Martin Schack (org), Uffe Steen (g), Kristian Leth (drm)

20:00

150
Erik Kimestad (trp) Ingimar Andersen (s) Petter Hängsel – (trb) Kristian Tangvik (trb) Jeppe Zeeberg (p) Nicolai Kaas Claesson (b) Rune Lohse (drm)

20:00

125
Ally Omary Chacha, (perc, voc) Salum Hamad Kwaro (DJ & performer) Isack Peter Abeneko (sax, g, voc) Abdallah Juma Membe (drm) Abuu Saidi Masika (b) Shabani Mugaso (k)

20:00

275
ANYA (v) Peter Vuust (b) Nikolaj Hess (p) Morten Lund (dr)

20:00

75
Brandon Suarez (sax), Pelle Von Bülow (g), Mikkel Vuust (drm), William Mannerland (b)

20:00

Henrik Møller, Simon Jensen, Jonathan Huber, Mark Chemnitz, evt. m.fl.

20:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

20:15

150
Josephine Denice (DJ)

21:00

120
Jeppe Lavsen (g), Adrian Christensen (b), Malthe Jepsen (key), Frederik Bülow (drm)

21:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

21:00

Jens Christian Kwella (g) Peter Friis (b) Kristoffer Lysgaard (drm)

21:00

125
Martin Robert Madsen (drm) Jens Peter Møller (b) Mikkel Govertz (g) Jesper Rasmussen (g) Benjamin Lesak - (org, synth) Preben Kaels (perc, vio) Feike van der Woude (perc) Olaf Brinch (t-sax) Christian Tscherning (trb) Marco Dania (sax, fl) Lasse Enøe (sax) Scott Westh (trp)

22:00

50
Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm) and others.

22:30

Emil Otto, (voc og p), Phillip Akrofi (b), Matias Fischer (drm)

22:45

Frederik Bülow (drm) Adrian Christensen (b) + guests

23:00

Dig og alle dine venner + Rieko Okuda (pno), Patrycja Wybrańczyk (drm), Nana Pi Aabo-Kim (sax), Anne Efternøler (tpt), Maria Dybbroe (sax), Thomas Eiler (drm), Sofia Borges (drm), Ada Rave (sax), Bjørn Märcher Nitschke (gtr), Margarethe Maierhofer-Lischka (bass), Jens Mosegaard (drm), Aaron Lumley (bass), Gobi Drab (paetzold recorder), Emil Bø (trb), Lisa Ullen (pno), Tobias Andreassen (drm).

23:00

Nikolaj Hess (p) Peter Vuust (b) Mikkel Vuust (drm)

søndag 21. juli | Sunday 21 July

10:00

Olga Witte (p) Jens Mikkel Madsen (b) Thomas Eiler (d)

14:00

200
Morten Haugshøj: guitar Samara Bahrami: vokal

16:00

120
Mathias Heise (key,acc), Mads Christiansen (g), David Vang (b), Aksel Stadel Borum (drm)


SE PROGRAM Aarhus Jazz Festival 2024 >



Aarhus Jazz Festival

Godsbanen, Skovgaardsgade 3

DK-8000 Aarhus C